Ogólnopolska konferencja naukowa LEX MEDICA w Szczecinie

24-11-2017
W dniu 22 listopada 2017 r. odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego ogólnopolska konferencja naukowa LEX MEDICA. Organizatorem konferencji było Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Szczecin oraz Koło Naukowe Prawa i Postępowania Cywilnego LEGE ARTIS.

Konferencja miała charakter całodniowy i składała się z kilku paneli dyskusyjnych. Każdy panel dotyczył osobnego zagadnienia a w jego ramach kolejni prelegenci mieli 15 minut na wystąpienie. Moderatorami każdego z paneli dyskusyjnych były wybitni prawnicy w osobach m.in. dr hab. Kingi Flagi Gieruszyńskiej prof. Uniwersytetu Szczecińskiego czy prof. zw. dr hab. Bronisława Ziemianina.

Konferencja to ciekawe połączenie młodości i doświadczenia. Okazja do zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności oratorskich przez studentów prawa, na których po wygłoszonych prelekcjach, czekała jeszcze konieczność zmierzenia się z dociekliwymi pytaniami moderatora i publiczności.

Dla mnie najbardziej interesujący był panel dotyczący odpowiedzialność podmiotów leczniczych za błędy w sztuce medycznej, choć nie mniej zajmujące były problemy tajemnicy lekarskiej czy kwestia zgody pacjenta na świadczenie medyczne. Nie zabrakło także tematów z dziedziny prawa karnego (takich jak: zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez lekarza czy prawnokarna ochrona ratowników medycznych) a także zagadnień skierowanych bezpośrednio do medyków.

Konferencję uważam za bardzo udaną i gratuluję prelegentom ich owocnych wystąpień!

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×